Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...

Fiul lui Iulian Crivac, gol pentru naţionala de juniori sub 16 ani

73

Alexandru Crivac calcă apăsat pe urmele tatălui său

Reprezentativa sub 16 ani a României a câştigat, astăzi, un prim joc de pregătire în faţa selecţionatei similare a Ciprului. Meciul s-a disputat pe stadionul „Pyrgos Community” din Limassol şi s-a terminat cu victoria tricolorilor, pregătiţi de Daniel Mogoşanu, cu scorul de 3-2.

Printre marcatori s-a numărat şi piteşteanul Alexandru Crivac, fiul fostului fotbalist alb-violet Iulian Crivac. Acesta a jucat titular şi a marcat în minutul 49, din pasa lui Peto.

Ciprioţii au condus la pauză cu 2-1, deşi România a deschis scorul încă din minutul 2.

Peto a trimis din prima în plasă, după o minge scoasă din banda dreaptă de Pitu. Gazdele au revenit rapid, printr-un gol marcat în minutul 4, dintr-un penalty, şi au trecut la conducere în minutul 33.

În partea secundă, în minutul 49, Peto i-a pasat excelent lui Crivac, care a reluat sub bară din 9 metri. Acelaşi Peto a înscris golul victoriei în prelungiri.

Următorul joc dintre cele două reprezentative va avea loc pe 8 februarie, de la 14, tot pe arena din Limassol.